Oni su istakli da mreža Inicijative mladih za ljudska prava iz Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Kosova i Srbije od svog osnivanja 2003. godine, radi na razmeni mladih u zemljama bivše Jugoslavije. Takođe, naveli su i da se zalažu se za institucionalizaciju programa razmene, koji bi dobio podršku zvaničnih institucija i napravio prostor za prevazilaženje brojnih prepreka za saradnju među univerzitetima, omladinskim klubovima, kancelarijama i brojnim drugim organizacijama koje okupljaju mlade.
potrebno napraviti dobar i funkcionalan model povezivanja, koji će uključiti zvanične institucije i nevladin sektor
Potpredsednik Skupštine Crne Gore Suljo Mustafić, naglasio je važnost izgradnje tolerancije među mladima i stvaranja uslova za povezivanje mladih ljudi koji neće imati predrasuda prema susedima na Balkanu. On je iskazao punu podršku ovoj inicijativi i njenim ciljevima i dodao da je potrebno napraviti dobar i funkcionalan model povezivanja, koji će uključiti zvanične institucije i nevladin sektor, kao i sve druge zainteresovane društvene subjekte.
Potpredsjednik Mustafić je predložio da o ovoj ideji i modelima ubuduće treba razgovarati i na tematskim konferencijama i panelima, gde bi bili uključeni svi nocioci ovog procesa, uz podršku nadležnih parlamentarnih tela.
Vest i fotografija preuzeta sa sajta Skupštine Crne Gore.