Predstavnici dve koalicije predstavili su svoj rad u domenu borbe protiv diskriminacije. Poverenica je informisala predstavnike civilnog društva o svojim planovima u narednom periodu. Tokom sastanka bilo je reči o budućim modalitetima saradnje između ove institucije i organizacija–članica dve koalicije, sa naglaskom na potrebi organizovanja javnih slušanja u Narodnoj skupštini, na kojima bi se skrenula pažnja institucija i celokupne javnosti na specifične probleme diskriminisanih grupa u Srbiji, kao i ponudila rešenja za prevazilaženje sistemskih problema u vezi sa diskriminacijom.
Sastanku su prisustvovali predstavnici Centra za unapređivanje pravnih studija, Civil Rights Defenders, Praxis, Regionalnog centra za manjine, Labris – organizacije za lezbejska ljudska prava, Gayten LGBT, Udruženja studenata sa hendikepom, Inicijative mladih za ljudska prava, CHRIS – mreže odbora za ljudska prava i FHP-a.
Koaliciju za pristup pravdi čine: Centar za unapređivanje pravnih studija, Civil Rights Defenders, CHRIS – mreža odbora za ljudska prava u Srbiji, Fond za humanitarno pravo, Inicijativa mladih za ljudska prava, Nezavisno društvo novinara Vojvodine, Sandžački odbor za zaštitu ljudskih prava i sloboda, NUNS i Praxis.
Koaliciju protiv diskriminacije čine: Centar za unapređivanje pravnih studija, Civil Rights Defenders, Labris – organizacija za lezbejska ljudska prava, CHRIS – mreža odbora za ljudska prava u Srbiji, Udruženje studenata sa hendikepom, Gayten LGBT, PRAXIS i Regionalni centar za manjine.
Zorica Mršević i Jelena Vidić su, pored informacija o trenutnim i budućim aktivnostima organizacije Gayten-LGBT, na sastanku istakle važnost pravnog regulisanja položaja trans* osoba i još jednom ponovile neophodnost hitnog usvajanja Model zakona o rodnom identitetu.