fbpx
Održano

Prijavi se da učestvuješ u diskusiji “Ma šta ti znaš?”

Želiš da razgovaraš o politici, aktivizmu, medijima? Zanima te kako funkcioniše vladavina prava i da li živiš u demokratskom sistemu? Imaš šta da kažeš, ali ti se čini da te niko ne shvata dovoljno ozbiljno?

Ako sve navedeno odgovara baš tebi, to znači da si kliknuo_la na pravi link. 

Da li si primetio_la da svi pričaju o Kosovu? Jedni kažu da se o tome priča samo da se ne bi govorilo o temama poput ekologije, izbornih malverzacija, tabloidizacije medija, životnog standarda građana, stanju u pravosuđu, itd. Drugi kažu da je to “visoka politika” u kojoj nema mesta za mlade ili bilo kakav građanski doprinos. A treći kažu da je Kosovo postalo opšte mesto. U javnosti se često govori o sporazumima, dijalozima, pomirenju i čini se da to ima uticaj na naše živote, a dok se sve druge teme smenjuju ova tema je sveprisutna.

A šta ti misliš? 

Da li misliš da Kosovo utiče na tvoju svakodnevnicu? Da li Kosovo utiče na demokratske procese u Srbiji? Da li utiče na aktiviste_kinje koji_e se bore protiv izborne krađe, na aktiviste_kinje koji_e se bave pomirenjem, na ekološke aktiviste_kinje? Kada pričamo o Kosovu, šta mi zapravo znamo i o čemu zapravo govorimo?

Ukoliko želiš da saznaš više i/ili da razgovoraš o tome kako je Kosovo povezano sa vladavinom prava u Srbiji, sa medijima, sa pomirenjem u regionu i procesima tranzicione pravde, sada imaš priliku! Ako ništa ne znaš, ali te zanima i ne znaš odakle da počneš onda dođi da zajedno diskutujemo.

U toku diskusije imaćeš priliku da čuješ kako je Kosovo predstavljeno u medijima, u govorima političara, da kažeš šta ti o njemu misliš, ali i da otkriješ koliko zapravo o njemu znaš.

Inicijativa mladih za ljudska prava poziva te da se prijaviš da učestvuješ u diskusijama koje će se održati u Preševu, Novom Sadu, Beogradu i Nišu, a u kojima će mladi razmeniti stavove i pokušati da odgovore na pitanje koliko nas se Kosovo tiče i zbog čega.

Na diskusiji će, takođe, biti predstavljeno drugo izdanje Kosovske hronologije koju je izradila Inicijativa mladih za ljudska prava sa namerom da na jednom mestu objedini sve značajne događaje i procese koji su se desili na teritoriji Kosova ili su bili od važnosti za rešavanje pitanja Kosova od 2018. do 2023. godine. 

Ohrabrujemo te da se prijaviš i da izabereš grad u kom bi najviše želeo_la da učestvuješ u diskusiji.

Diskusija u Preševu održaće se 30. novembra
Diskusija u Nišu održaće se 01. decembra
Diskusija u Novom Sadu održaće se 07. decembra
Diskusija u Beogradu održaće se 08. decembra

Diskusije će trajati tri sata, od 16h do 19h, sa pauzom za ručak.

Za učešće u diskusiji potrebno je ispuniti prijavni formular koji se nalazi  ovde.

Prijave za diskusiju u Preševu i Nišu su otvorene do 13. novembra, a za diskusiju u Novom Sadu i Beogradu do 20. novembra.

Radni jezik na diskusiji u Preševu je engleski.

Broj učesnika_ca je ograničen.

Inicijativa mladih za ljudska prava pokriva troškove puta za sve koji dolaze iz okolnih mesta.